Wycinka drzew w krakowskim parku

 

Doskonale pamiętamy jak sprawa wycinek wycinków drzew przyniosły chaos w rządzie. Tego typu działania mają swoich przeciwników oraz zwolenników. Ja mogę dziś opowiedzieć o pozytywnych aspektach wycinki, gdyż te aspekty dotknęły mnie jako osobę, która zamieszkuje w Krakowie niedaleko parku, w którym rosły kilkudziesięcioletnie drzewa.

Czy słusznie wykonano wycinkę drzew w parku?

wycinka drzew w Krakowie - cennikOtóż wycinka drzew została słusznie zorganizowana na naszej dzielnicy, ponieważ w tym parku znajdowały się bardzo stare kasztanowce, które były spróchniałe. Kasztanowce te to nie lada zagrożenie dla przechodniów. Bywało nawet tak, że pod wpływem wichur gałęzie odbywały się i spadały. Niekiedy były to bardzo duże konary! Nie trudno sobie więc wyobrazić, jakie mogłyby być negatywne skutki takich przypadków! A gdyby pod drzewami były dzieci? W końcu pod nimi znajdował się nowoczesny plac zabaw, na którym bawiły się dzieciaki w różnym wieku. Wycinka drzew w Krakowie – cennik była więc tam konieczna. Prawda taka, że te drzewa znajdujące się w parku miały osiemdziesiąt albo i więcej lat. Nie dawały one już owoców. Nie kwitły, były stare i spróchniałe. Z tego co pamiętam w tej akcji było bardzo dużo zwolenników i przeciwników. Owszem, na tych drzewach, których łącznie było osiem mieszkały ptaszki, jednak ptaszki te mogły się przenieść na sąsiednie drzewa. Wycinka drzew była przez moment pod znakiem zapytania. Na szczęście decyzją Urzędu Miasta wycięto stare drzewa był to dobry krok ku temu, aby dzieci mogły bezpiecznie się bawić w naszym parku. Sama niekiedy byłam świadkiem, jak gałęzie spadały z wielkim hukiem. Szczególnie tak było po bardzo dużych wichurach i burzach. Gdyby nie wycinka drzew, naprawdę mogłoby się stać ogromne nieszczęście i nie ma w moich słowach ani odrobiny przesady. Ludzie zwykle marudzą, lecz co by się stało się, gdyby zdarzyło się nieszczęście? Wówczas każdy miał pretensje do miasta, że wycięli drzew. Prawda taka, że ludziom nigdy nie będzie odpowiadać wszystko. Zawsze ktoś będzie miał coś do powiedzenia, nawet jeżeli chodzi o zwykłą wycinkę starych drzew w parku.

Teraz Urząd Miasta zainwestował w nowe rośliny, które pięknie komponują się z elementami architektonicznymi naszego terenu zielonego. Zamiast starych, spróchniałych drzew posadzono nowe kasztanowce, które są zdrowe i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia. Jak więc widać, wycinka drzew w naszym parku była dobrym rozwiązaniem i jedynym rozwiązaniem! Trzeba to było wykonać, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców a szczególnie najmłodszych dzieci które bawiły się w parku.

 

Przewiń na górę