Włącz aktywny tryb życia

Aktywność popłaca i to w każdym wieku. Uprawianie sportu ma pozytywny wpływ na zdrowie, pozwala ciekawie spędzić wolny czas, rozwija i sprawia, że nawiązujemy nowe znajomości. Dlatego nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób jest świadomych, iż nie ma takiej tabletki czy suplementu, które są w stanie zastąpić ruch. Tłumy biegaczy, mnóstwo osób odwiedzających siłownie albo ćwiczących na powietrzu, panie i panowie spacerujący z kijkami nordic walking. To widok, który dzisiaj w ogóle już nie dziwi i wpisał się na stałe w krajobraz ulic, parków czy osiedli.

A może zapisać się na tenisowe lekcje?

lekcje tenisaOczywiście, rekreacja to nie tylko wymienione, najbardziej popularne i najpowszechniej dostępne dyscypliny. Wiele osób woli postawić na inny sport, na przykład na tenis ziemny. To świetny pomysł. Fakt, akurat ta dyscyplina od lat uchodziła za elitarną i drogą, ale to tylko opinia, która z rzeczywistością chyba nie ma zbyt wiele wspólnego. Wystarczy powiedzieć, że lekcje tenisa wcale nie kosztują więcej, niż choćby korepetycje z języka obcego czy matematyki. Dlatego na kortach widać osoby w różnym wieku, od kilkuletnich dzieciaków po seniorów, którzy albo kontynuują swoją przygodę z tenisem, albo dopiero ją zaczynają, co także się zdarza. Tenis z pewnością ma niepowtarzalną zaletę – można go uprawiać przez cały rok. Wiadomo, że częściej na kort wychodzi się wiosną i latem, ale zimą także można skorzystać z hal czy wielkim namiotów, w których prowadzone są zajęcia. Od czego zacząć? Oczywiście na początek będą to proste zajęcia, czyli technika chwytu rakiety czy sposób poruszania się po korcie. Warto podkreślić, że tenis ziemny ma wiele zalet. To z pewnością bardzo rozwijająca dyscyplina sportu. Rozwija koncentrację, motorykę, myślenie, ma również korzystny wpływ na sylwetkę, na układy sercowy i oddechowy. Nie można o tym zapominać w czasach, kiedy wiele osób cierpi na mnóstwo dolegliwości związanych z płucami czy krążeniem. Dla dzieci tenis to oczywiście głównie zabawa, dopiero później przyjdzie czas na rywalizację i pogoń za sukcesami.

W przypadku starszych zawodników lekcje tenisa mogą być znakomitą okazją do spędzenia wolnego czasu, a także do poznania nowych osób. Dlatego wielu seniorów chce spróbować swoich sił na korcie. Jeszcze jedna zaleta tej dyscypliny. Ta akurat dotyczy biznesu. Tenis ziemny bywa ulubionym zajęciem dla wielu osób prowadzących przedsiębiorstwa. Często zdarza się więc tak, że biznesowe spotkania organizuje się właśnie w klubie tenisowym. Dwie pieczenie można upiec na jednym ogniu.

Przewiń na górę