Skuteczna pasta do lakieru samochodowego

 

Każdy doskonale wie, że rysy na samochodzie nie są czymś co możemy z naszego życia wyeliminować. Powstają one w bardzo łatwy sposób. Wystarczy uderzenie kamyczka wystrzelonego spod koła czy też nie odpowiednie mycie samochodu aby takie rysy się tworzyły. Ku zadowoleniu kierowców istnieją pewne możliwości związane nie tyle z usuwaniem rys co z ich skutecznym maskowaniem. W tym celu stosujemy najróżniejsze pasty polerskie, woski oraz kredki pozwalające na skuteczne ukrycie rysy. 

Najskuteczniejsze pasty polerskie

drobna pasta polerska do lakieru samochodowegoNajgorszy rodzajem rys  są te, które powstają na naszym samochodzie na skutek kolizji lub też otarcia przy parkowaniu na ciasnym parkingu. Bardzo często od takich właśnie zarysowań rozpoczyna się problem związany z korozją. Jeśli więc zauważymy na naszym samochodzie ślady mocniejszych zarysowań to powinniśmy bardzo szybko zacząć działać aby nie powstało ognisko korozyjne. Na dzień dzisiejszy najskuteczniejszym rozwiązaniem w kwestii maskowania rys jest stosowanie wyselekcjonowanych past polerskich. Wiele osób pytających lakierników o skuteczne sposoby maskowania zarysowań usłyszy odpowiedź, że jest nią drobna pasta polerska do lakieru samochodowego. Przed zastosowaniem pasty polerskiej na naszym lakierze koniecznie musimy pamiętać o tym aby nasz samochód dokładnie umyć. Jak wygląda sam proces polerowania to zapewne każdy z państwa się domyśla. Właśnie z tego powodu musimy dokładnie umyć nasze auto bowiem drobne zabrudzenia mogą sprawić że podczas polerowania porysujemy nasz samochód jeszcze bardziej i osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Pasty polerskie mają te właściwość, że szczelnie wypełniają nawet najdrobniejsze zarysowania powstałe na naszym lakierze. W przypadku głębokich rys pasta drobnoziarnista może nie wystarczyć jednak producenci pomyśleli o tym i stworzyli pastę o grubszych frakcjach. Stosując pasty polerskie możemy usunąć rysy w najtańszy możliwy sposób. Dzięki temu pozbędziemy się zarysowań bez konieczności wizyty u lakiernika.

Po zakończeniu prac związanych z polerowaniem przy użyciu past powinniśmy przystąpić do kolejnego etapu. W tym momencie nasze auto jest dokładnie umyte, została naniesiona na niego pasta oraz zostało wypolerowane. Warto więc pomyśleć o tym aby utrwalić efekt końcowy i w tym celu wielu kierowców stosuje specjalne woski. Naniesienie wosku na nasz samochód jest dziecinnie proste i poradzić sobie z tym może każdy. Wosk tworzy doskonałą barierę przed zabrudzeniami i sprawi że cząsteczki wody będą z naszego samochodu bardzo szybko usuwane.

 

Przewiń na górę