Podłoga do hali sportowej

 

Turnieje dawnych sztuk walki były pełnoprawnym sportem kontaktowym, i wymagały odpowiednio dobrze wyposażonej sali, by mogły być tam organizowane. Podczas gdy wiele hal sportowych, w których odbywały się nasze turnieje miało dostatecznie dobre wykończenie, nasza własna hala była niewystarczająca, wymagając gruntownego remontu by otrzymać pozwolenie na organizację profesjonalnych turniejów z udziałem zawodowych sportowców.

Profesjonalne podłogi do sztuk walki

podłogi sportoweHala naszego klubu była dość stara, gdyż kupiliśmy ją od miasta w momencie gdy lokalny klub sportowy przestał działać. Była więc dość zaniedbana i wymagała gruntownego remontu. Zwłaszcza podłogi musiały zostać wymienione w pierwszej kolejności, bo stare drewniane klepki miejscami odchodziły od wylewki, i nie nadawały się do wykorzystania podczas profesjonalnych turniejów. W naszym mieście działała firma, która zakładała profesjonalne podłogi sportowe na obiektach, zarówno szkolnych jak i prywatnych, a po przejrzeniu oferty owej firmy znaleźliśmy wiele rodzajów podłoża, które idealnie spełniały zarówno nasze wymagania, jak i wszystkie wymagania organizacji sportowych. Podłogi potrzebne do naszego obiektu nie mogły być jednak tradycyjnymi, śliskimi podłożami, jakie używane były w szkołach, gdyż na turniejach zawodnicy używali całkowicie historycznego wyposażenia, w tym i opancerzonych butów, w których nie dość że bardzo łatwo było stracić równowagę na takiej nawierzchni, to jeszcze istniała bardzo duża szansa iż owe buty nawierzchnię uszkodzą. Wybraliśmy więc jedną z najbardziej profesjonalnych podłóg, używanych właśnie do ćwiczeń sztuk walki. Podłoga ta była wykonana z szorstkiego tworzywa sztucznego, które samo z siebie było bardzo trudne do uszkodzenia jakimikolwiek obciążeniami, a samo cięcie owej podłogi wymagało użycia profesjonalnych narzędzi. Firma, w której owa nawierzchnię zamówiliśmy prowadziła również usługi montażowe, więc problem z położeniem podłogi był rozwiązany od razu, zwłaszcza iż mieliśmy z kolegami tylko ograniczone doświadczenie budowlane.

Zamówiona podłoga okazała się jednak bardzo prosta do położenia, i nie wymagała nawet kucia nawierzchni po usunięciu starych klepek. Po położeniu, była gotowa do użycia już po kilku godzinach, i po pierwszych testach okazało się iż świetnie nadaje się do naszych potrzeb, gdyż na takiej nawierzchni bardzo trudno było stracić równowagę, a poślizgnięcie się było prawie niemożliwe. Podłoga spełniała również wymagania sportowe, więc mogliśmy kontynuować organizację turnieju bez przeszkód.

 

Przewiń na górę