Ocieplane ubranie robocze

Dobre ubrania do pracy to jeden z podstawowych elementów jakie zapewnia nam pracodawca. Ubrania stosowane są wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zniszczenia i pobrudzenia ciuchów, które mamy na sobie. Są więc standardem przy pracach fizycznych, ale nie są kompletnie uwzględniane w pracach umysłowych, czy biurowych. Wyposażenie pracownika to nie jest tylko dobra wola zakładu pracy. Jest to nawet wymagane przepisami prawa obowiązującymi w naszym kraju. Korzystnie jest zainwestować w dobrej jakości ciuchy.

Ubranie robocze na zimę

ciepłe ubrania roboczeJednymi z prac, gdzie najczęściej stosowane są kompletne ubrania robocze, to prace ziemne. Należą do nich takie zadania jak wykopywanie rowów pod budowy, czy przyłącza mediów miejskich (gaz, woda, kanalizacja i tym podobne) lub porządkowanie terenu pod zagospodarowanie. Odzież powinna być każdorazowo dopasowana do stanowiska jakie zajmuje pracownik. Szczególnie należy się zastanowić nad konkretnymi czynnościami jakie będzie dana osoba wykonywać. Odzież robocza to zarówno spodnie, bluzki, koszule i kurtki, jak oczywiście buty. Ponieważ pracownicy fizyczni przez większość czasu wykonują swoje obowiązki w terenie, koniecznie zimą należy zapewnić ciepłe ubrania robocze. Warto zakupić dla pracowników dobrej jakości kurtki. One nie zniszczą się po paru tygodniach, a pamiętajmy, że ciuchy te są dosyć mocno eksploatowane podczas pracy fizycznej. Kurtka oprócz swoich właściwości grzewczych, czy izolujących powinna być również wyposażona w elementy odblaskowe. Przeglądając ofertę hurtowni można zauważyć, że standardowo oferowane są kurtki wykonane z jaskrawego materiału pomarańczowego lub żółtego. Zapewnienie dobrej widoczności jest szczególnie ważne podczas wykorzystywania maszyn do pracy. Z koparki, dźwigu, czy chociażby wózka widłowego lepiej widać osobę jaskrawym kolorze. Pozwoli to uniknąć takich wypadków jak potrącenie, czy z zmiażdżenie. Jest to również istotną kwestią, gdy realizowane są roboty drogowe, gdzie często jednocześnie przebiega ruch uliczny, niezbędne jest kierowanie ruchem.

Wybierając odzież roboczą trzeba pamiętać, że musi ona być dopasowana do każdego pracownika. Również pod względem rozmiaru. Ponieważ niektórzy ludzie nie wpasowują się w standardową rozmiarówkę, więc wiele hurtowni oferuje szycie na miarę. Jest to na pewno wygodniejsze dla pracownika i w przyszłości może przełożyć się na efektywniejsze wykonywanie zadań. Decydując się na zakup na przykład kurtki zimowej zwrócić uwagę należy, czy posiada niezbędne certyfikację.

Przewiń na górę