Jak wypożyczyć samochód z wypożyczalni?

Wynajem samochodu może okazać się koniecznością w różnych sytuacjach losowych. Takie sytuacje to na przykład awaria swojego samochodu albo konieczność przemieszczania się w mieście, do którego dotarliśmy samolotem albo pociągiem. W każdym mieście działają wypożyczalnie, które oferują różnej klasy samochody osobowe. Sama procedura wypożyczenia auta jest bardzo prosta, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. Dobrze jest, kiedy znajdziemy wypożyczalnię oferującą niskie ceny za wynajem.

Taniej wypożyczalni szukajmy daleko od centrum

tania wypożyczalnia samochodów łódźIm większe miasto tym więcej różnych firm działających w branży wynajmu samochodów osobowych. W największych miastach znajdziemy ich nawet kilkadziesiąt. Opłaci się znaleźć taką wypożyczalnię, która będzie położona daleko od centrum miasta, w którym potrzebujemy wypożyczyć samochód. Wiadomo, że im lepsza lokalizacja tym wyższe będą ceny za oferowane usługi. Jeśli potrzebujemy samochodu, ale nie musimy się bardzo śpieszyć to można na spokojnie zamówić samochód spoza centrum. Praktycznie każda tania wypożyczalnia samochodów Łódź oferuje ich dostarczenie pod umówiony adres oraz ich odbiór w umówionym terminie. Jest to alternatywa dla klientów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, ale niekoniecznie mają możliwości dotarcia poza obrzeża miasta do tańszej wypożyczalni. Sama procedura wypożyczenia samochodu jest bardzo prosta. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i prawo jazdy, a więc dokumenty potwierdzające naszą tożsamość oraz nasze uprawnienia do prowadzenia samochodu osobowego. Potem podpisujemy umowę, w której określamy czas wypożyczenia auta oraz miejsce i godzinę jego zwrotu bądź odbioru przez pracownika wypożyczalni. Niektóre firmy mogą wymagać wpłacenia kaucji zwrotnej. Dotyczy to głównie tych klientów, którzy chcą wypożyczyć droższy samochód albo mają zbyt krótko uprawnienia do prowadzenia samochodu. Jest to zabezpieczenie dla wypożyczalni, chociaż w praktyce i tak wszelkie szkody pokrywane są z ubezpieczeń. Na koniec wystarczy spisać protokół odbioru samochodu, w którym opisujemy wszelkie widoczne zarysowania i uszkodzenia.

Chcąc skorzystać z oferty wypożyczalni najlepiej jest poszukać takiej, która będzie położona poza centrum miasta. To zawsze daje szansę, że za wynajem samochodu zapłacimy sporo mniej. Nie każdy ma na to oczywiście czas. Wiadomo, że czasem trzeba mieć auto do dyspozycji od razu. Jeśli wypożyczamy auto na jedną dobę to nie ma sensu szukać tańszej wypożyczalni, ale jeśli chcemy wynająć samochód na dłużej wówczas opłaca się poszukać taniego wynajmu i sporo na tym zaoszczędzić.

Przewiń na górę