Instalacja monitoringu wizyjnego

Obiekty wojskowe objęte obowiązkową ochroną i podwyższonym poziomem bezpieczeństwa wymagały stałego dozoru, choć ochrona fizyczna zawsze wydawała się nam mało skuteczna, zwłaszcza że teren objęty ochroną był bardzo rozległy. Oczywistym wyborem był więc montaż systemu monitorowania, choć ze względów prawnych, sami nie mogliśmy takiego montażu wykonać, nie mając w jednostce osoby uprawnionej do wykonania takowej instalacji. Musieliśmy więc zatrudnić do tego zewnętrzną firmę.

Sprawny montaż systemu monitorowania wizyjnego

montaż monitoringu w KoszalinieSam system monitorowania został przez nas wybrany już wcześniej, gdyż mieliśmy niejaką wiedzę na ten temat, i nie było dla nas problemem dobranie urządzeń, ani też dopasowanie poszczególnych podzespołów w taki sposób, by sprzęt działał bezawaryjnie, a jednocześnie miał najwyższą możliwą jakość. Wystarczyło więc owy sprzęt zainstalować i podłączyć do sieci alarmowej. Początkowo chcieliśmy w tym celu zaangażować agencję ochrony, która nasz obiekt zabezpieczała, jednak owa firma nie prowadziła takich usług. Zamiast tego, skierowano nas do bardzo renomowanej firmy, prowadzącej montaż monitoringu w Koszalinie i okolicach. Była to bardzo fachowa i dobrze zaopiniowana firma, świadcząca wiele usług związanych z zabezpieczeniem obiektów, więc nie mieliśmy zbyt wielu obaw przed zaangażowaniem jej do pracy. Instalacja wymagała uprzedniego wykonania planu monitorowania, i jedną z rzeczy jaka bardzo pozytywnie nas zaskoczyła był wkład pracowników w jego utworzenie. Podczas gdy mnóstwo firm wykonywało takie plany odpłatnie, lub też narzucało jego wygląd, nasi monterzy dokonali wielu poprawek w naszym planie, jednak wyłącznie za naszą zgodą, samemu nie zmieniając żadnego aspektu planu bez naszej zgody. Instalacja monitoringu miała odbywać się w trakcie pracy jednostki, choć zapewniono nas że montaż w żaden sposób nie będzie zakłócał normalnego dnia pracy, i nie ma potrzeby w tym dniu dokonywać jakichkolwiek przestojów w normalnych czynnościach.

Oczywiście nie było najmniejszych sprzeciwów co do zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a we wszelkich miejscach o ograniczonym dostępie, instalacja przebiegała wyłącznie pod nadzorem osoby upoważnionej do przebywania w konkretnej strefie, w której wykonywane były aktualnie prace. Nie wpłynęło to jednak na postęp prac w żadnym stopniu, i całość systemu została zamontowana i uruchomiona w jeden dzień. Instalacja przebiegła bezproblemowo, a system działał bez najmniejszych zakłóceń od pierwszego uruchomienia.

Przewiń na górę