Efektywny monitoring przemysłowy

Bezpieczeństwo w firmach to kwestia niezwykle istotna. Przedsiębiorcy często dokładają wszelkich starań by ich dobytek w budynkach firmowych był odpowiednio strzeżony. Szczególnie często inwestuje się w rozwiązania jakimi jest monitoring. Kamery potrafią skutecznie zniechęcić włamywaczy do przeprowadzenia włamania. Niekiedy już sama obecność kamer na budynkach działa odstraszająco. Ceny kamer do monitoringu w ostatnich latach tak bardzo zmalały, że nie opłaca się już nawet inwestować w atrapy, które swego czasu były dość często kupowane. 

Nowoczesne systemy monitoringu 

monitoring ipNie da się ukryć, że kamery obecnie widywane są w bardzo dużej liczbie miejsc. W nowoczesne kamery inwestują już nie tylko te osoby, które posiadają firmy ale również kupują je klienci indywidualni by zamontować tego typu urządzenie na elewacji swojego domu. Popularność kamer do monitoringu stale rośnie a rozpoczęła się ona z dniem pojawienia się na rynku kamer IP. Ten typ kamer wykorzystuje do swojego działania protokół internetowy IP. To właśnie dzięki nim możliwy jest szybki dostęp do kamer z pozycji naszego komputera. Niektórzy producenci sprzętu elektronicznego jakimi są te kamery dodatkowo dołączają do swoich produktów aplikacje, które możemy zainstalować w naszym telefonie komórkowym by mieć zdalny dostęp do kamer. W takim wypadku możemy na ekranie smartfonów mieć podgląd na żywo. Z pozycji różnych urządzeń możemy również odpowiednio konfigurować naszą kamerę. Monitoring IP jest rozwiązaniem bardzo skutecznym i wbrew pozorom jego montaż nie będzie wiązał się z dużymi kosztami. Kupno pojedynczej kamery do takich systemów monitoringu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Profesjonalną kamerę możemy zakupić już nawet za 300zł. Warto również zaznaczyć, że nowoczesne kamery IP mogą samodzielnie stanowić pojedynczy system monitorujący. Wewnątrz takich kamer znajduje się bowiem zainstalowane oprogramowanie pozwalające na ustawienie niezbędnych parametrów związanych z rejestrowaniem obrazu. 

Na chwilę obecną dość znaczna ilość nowoczesnych kamer IP posiada w swoim wnętrzu slot na karty pamięci. Możemy tak skonfigurować naszą kamerę by zapis na kartach odbywał się z nadpisywaniem najstarszych plików. Dzięki temu nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, że na naszej karcie zabraknie miejsca na nowe nagrania. W wielu modelach kamer dostępne są już nawet opcje, które umożliwiają użytkownikom przeglądanie zawartości kart pamięci z pozycji urządzeń mobilnych. Takie rozwiązania w bardzo dużym stopniu ułatwiają zarządzanie monitoringiem. 

Przewiń na górę